نویسنده : مدیر سایت    

 

  مهاجرت به آلمان 2020

مهاجرت به آلمان :

بیجیک مرجع اصلی راهنمای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان است

 

چرا مهاجرت به کشور آلمان؟

 • شرایط مالیاتی رقابتی و مناسب
 • زمینه سرمایه گذاری امن
 • زیر ساخت خوب
 • وجود طرح های گوناگون برای تشویق سرمایه گذاران
 • سطح رفاه بالای ساکنان
 • وضعیت اقتصادی خوب و پیشرو
 • وجود نیروهای کار متخصص
 • توجه به نوآوری

آلمان به عنوان دومین کشور مطلوب پس از آمریکا برای مهاجرت تلقی می شود. حدود پنج میلیون مسلمان دارد. اخبار سال 2020 حاکی از آن است که این کشور در حال رایزنی برای آماده سازی یک قانون جامع جهت تسریع روند اخذ مهاجرین متخصص (skill immigration) است.

هم چنین سیستم آموزشی و فرصت های شغلی بسیار زیاد و متنوع، این کشور را سرآمد کرده است. مردم سر تا سر جهان می خواهند شانس این را داشته باشند که به آلمان مهاجرت کنند.اینجا اطلاعات مفیدی درباره ی چگونگی مهاجرت به آلمان و مهاجرت عمومی و همگانی به آلمان را مرور می کنیم .

شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان چیست؟

برای مهاجرت به آلمان لازم است شرایط زیر را داشته باشید:

 • ثبات مالی: 

متقاضیان برای ورود به کشور آلمان باید بتوانند از نظر مالی از پس مخارج خود بر بیایند و به این منظور نشان دادن گردش حساب و اثبات تمکن مالی نیاز است. هر هدف مهاجرتی متفاوت یک آستانه ی مالی دارد که متقاضیان باید داشته باشند اما با این وجود باید ثابت کنند که  توانایی این را دارند تا خودشان را در آلمان سرمایه گذاری کنند حتی اگر شما در آلمان کار کنید، شما باید یک بودجه اولیه داشته باشید تا بتوانید هزینه هایتان را تا زمانی که حقوقتان را دریافت کنید بپردازید.

 • بیمه درمانی:

بدون داشتن پوشش بیمه درمانی معتبر شما قادر نخواهید بود که به آلمان مهاجرت کنید. راه پیشنهادی این است که بیمه ی درمانی آلمانی داشته باشید.چون نمی توانید مطمئن شوید که مقامات المانی بیمه درمانی خارجی را قبول می کنند یا خیر.

 • تسلط به زبان آلمانی: 

فارغ از آن که با چه هدفی به آلمان مهاجرت می کنید، دانستن زبان آلمانی برای ورود به این کشور ضروری است

برای توانایی داشتن زندگی درآلمان شما باید زبان آلمانی را بدانید.چارچوب مشترک اروپا برای مرجع زبان ها دارای سه مهارت (a,b,c) است.هر کدام از این ها دارای دو بخش است. 

*A1 و A2 سطح ابتدایی

*B1 و B2 مهارت بالا در زبان

*C1 و C2 سطح پیشرفته

شما نیاز به نمره A1 و یا B1 بسته به نوع درخواست خود دارید. اگر شما می خواهید که اقامت دایم بگیرید نیاز به نمره ی بالاتر یعنی C1 یا C2 دارید.

 • ویزای معتبر: 

هر کسی که وارد آلمان می شود باید ویزایی معتبر داشته باشد که نوع آن بسته به هدف متقاضی متفاوت است. ساکنین حوزه شینگن و آمریکا و کانادا و برخی دیگر نیازی به ویزا ندارند.


برای مهاجرت به آلمان شما نیاز به یک دلیل معتبر دارید.راه های زیادی برای اتباع خارجی وجود دارد که بتوانند به آلمان مهاجرت کنند.

 

انواع روش های مهاجرت به آلمان 2020

1-مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از راه‌های اخذ اقامت آلمان ازدواج با تبعه این کشور می‌باشد. قدم اول مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که شخص تبعه کشور آلمان باید اثبات نماید دارای درآمد کافی برای تأمین زندگی خود و همسرش هست و برای تأمین هزینه‌های زندگی خود، نیازی به کمکهای دولت ندارد. از طرف دیگر طبق قانون ازدواج در آلمان، شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید زبان آلمانی را حداقل تا سطح A1 مسلط باشد.

پس از ازدواج، متقاضی دریافت ویزای آلمان باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نموده و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج آلمان ارائه نماید. پس از بررسی مدارک، درصورتی‌که صحت مدارک مورد تأیید قرارگرفته باشد و مدارک شغلی و درآمدی شخص المانی نیز کفایت نماید، ویزای ازدواج صادر خواهد گردید.

برای اخذ تابعیت در کشور آلمان ازدواج با مرد یا زن آن تفاوتی ندارد و درصورتی‌که پرونده شما به‌درستی ارائه شود و مسئله حقوقی  نداشته باشد (مثل جعل سند و …) در این صورت به‌طور قطع این ازدواج منجر به اخذ تابعیت شما می‌شود و متعاقب آن می‌توانید از ویزا کار آلمان یا تحصیل رایگان در آلمان برخوردار شوید.

2- تحصیل در آلمان

یکی از بهترین راه های مهاجرت برای جوانان، دریافت ویزای تحصیلی آلمان است. هزینه های پایین تحصیل در آلمان این کشور را موردتوجه قرار داده است. شما با تحصیل در دانشگاه های آلمان از مدارکی با اعتبار بین المللی برخوردار می شوید که سکوی پرش شما برای ورود به بازار کار کشورهای پیشرفته محسوب می شود. برای آشنایی با پروسه مهاجرت تحصیلی به آلمان، شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی و ... خواندن مطلب مرتبط را از دست ندهید. 

اطلاعات بیشتر را از قسمت ویزای تحصیلی آلمان دریافت کنید.

فراموش نکنید برای انجام پروسه مهاجرت تحصیلی خودتان می توانید روی بیجیک حساب کنید. 

3- مهاجرت کاری

ویزای کار آلمان (ویزای Blue Card آلمان) به افراد متخصص داده می‌شود تا بتوانند در زمینه تخصصی خود در آلمان مشغول به کار شوند. آلمان کمبود کارگران ماهر  واجد شرایط را گزارش کرده است. اگر تحصیلات، تخصص و سابقه شغلی شما مرتبط با مشاغل مورد نیاز در آلمان باشد و همچنین اگر مدرک زبان آلمانی دارید، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستید.

    شرایط دریافت ویزای کار آلمان:

        داشتن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان

        داشتن حداقل لیسانس دارای تاییدیه  (ZAB )

        * مدرک فنی حرفه‌ای به تنهایی قابل قبول نمی‌باشد.

        داشتن سابقه کار (ترجیحا با بیمه تامین اجتماعی)

        * حداقل ۲ سال.

        تسلط کافی به زبان آلمانی (حداقل در سطح A2) و یا انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)

        اگر مدرک زبان نداشته باشید، در صورت تسلط نسبی به زبان آلمانی یا انگلیسی هم امکان دریافت این ویزا وجود دارد.

 

در نظر داشته باشید، آشنایی با کشور آلمان و ارتباط با شرکت‌های معتبر مرتبط با تخصص شما، می‌تواند احتمال دریافت ویزا را بالا ببرد.

برای دریافت اطلاعات کامل به قسمت ویزای کار آلمان مراجعه نمایید.

 4-اقامت از طریق سرمایه گذاری

 طبق قوانین آلمان، سرمایه گذاری در این کشور برای اتباع خارجی آزاد می‌باشد و هر فردی که در این کشور سرمایه گذاری کند می‌تواند برای مدیریت کسب و کار و سرمایه خود اقامت آلمان را دریافت نماید.

به صورت کلی دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری، از چهار راه زیر ممکن است؛

 1. راه اندازی یک کسب و کار بر پایه فعالیت‌های حرفه‌ای و فردی (مانند رستوران، کافی شاپ و …)
 2.  ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان
 3.  ثبت شرکت تضامنی
 4. تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه (Niederlassung)

برای کسب اطلاعات کامل به اقامت از طریق سرمایه گذاری مراجعه کنید.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
 

با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ