نویسنده : مدیر سایت    

موقعیت جغرافیایی انگلستان

انگلستان به انگلیسی: (England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.

انگلستان مهم‌ترین بخش تشکیل‌دهندهٔ ایالات بریتانیا است. این کشوراز شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مجاور است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از آن‌ها جزیره وایت و جزیره من را می توان نام برد. شهر لندن پایتخت انگلستان و هم چنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

آب و هوا و فصل های انگلستان

اکثر مردم گمان می کنند بریتانیا همیشه باران می بارد. انگلستان باران زیاد می بارد و هوا در بسیاری مواقع ابری است، اما جالب توجه است که لندن از رم، نیویورک، بریسبان، ریودوژانیرو و توکیو خشک تر است!

دلیل اینکه مردم باران و بریتانیا را به باهم می شناسند این است که هوای اینجا غیر قابل پیش بینی است. باران ممکن است در هر فصلی از سال ببارد. شما اغلب آفتاب زیبا، باد تند و باران ملایم را همه باهم، در یک روز می توانید تجربه کنید.

تغییرات آب و هوای انگلستان

اگر چه آب و هوای بریتانیا قابل پیش بینی نیست اما در تابستان، متوسط دما بین ۹ تا ۱۸ درجه سلسیوس (۴۸ تا ۶۴ درجه فارنهایت) تغییر میکند. در زمستان متوسط دما بین ۲ تا ۷ درجه سلسیوس است (۳۶ تا ۴۵ درجه فرانهایت) خوشبختانه بیشتر خانه ها، ساختمان ها، قطارها و اتوبوس ها دارای سیستمهای گرمایشی خوبی هستند.

پول انگلستان

             پوند و پنی

سیستم پولی بریتانیا بر اساس پوند (£)) برابر با ۱۰۰ پنی (است. بریتانیایی ها به پوند، لیره نیز می گویند. سکه های ۱ و ۲ پوندی و همچنین ۵۰p، ۲۰p، ۱۰p، ۵p، ۲p و ۱p نیز وجود دارد. اسکناس هایی نیز با واحد های ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ پوندی عرضه می شود.

زبان مردم انگلیس

انگلیسی‌زبان رسمی این کشور است که توسط ۹۸ درصد از مردم صحبت می‌شود. البته گویش‌های مختلفی هم در آن وجود دارد. زبان‌های منطقه‌ای مانند ایرلندی، اسکاتلندی و ولزی هم وجود دارند که مورد آخری، یکی از پرمصرف‌ترین زبان‌های منطقه‌ای به‌حساب می‌آید.

هفت طریق مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

  ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای Tier4یا همان ویزای دانشجویی انگلستان که به دو دسته تقسیم میشود:

ویزای Tier4 General

ویزای Tier4 Child

ویزای Tier4 جنرال برای افراد بالای ۱۶ سال و خود ۱۶ سال و افراد زیر ۱۶ سال ویزای Tier4 child میتوانند اقدام کنند.

اگر شما بتوانید یک رشته انتخاب نمایید و در آن در یک کالج و یا دانشگاه پذیرفته شوید ، همچنین اگر شما بتوانید صحبت کنید، بخوانید و بنویسید و انگلیسی را متوجه شوید، میتوانید جهت ویزای Tier4 اقدام نمایید.

همچنین اگر شما هزینه زندگی و تحصیل خود را در طی سالهایی که تحصیل میکنید را داشته باشید، میتوانید برای ویزای Tier4 اقدام نمایید همچنین هزینه تحصیل در انگلستان باتوجه به شرایط شما و دانشگاه یا مدرسه ممکن است متفاوت باشد.

اگر شما از کشوری هستید از محدوده سوییس یا منطقه EEA در اروپا میتوانید با عنوان ویزای Tier4 وارد انگلستان شوید.

همچنین شما میبایست تمامی مدارک و احتیاجات برای اخذ ویزای Tier4 را داشته باشید که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

طبق قوانین اداره مهاجرت انگلستان شما میبایست سه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی خود برای ویزای Tier4 اقدام مکتوب نمایید.

سه هفته پس از روزی که به سفارت مراجعه دارید جواب ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

 هزینه های ویزای Tier4

در باب هزینه های ویزای Tier4 میبایست عرض کنیم شما ۳۲۸ پوند باید پرداخت نمایید اگر از خارج از انگلستان افدام مینمایید.

همچنین به ازای هر نفر همراه باید ۳۲۸ پوند پرداخت کنید. همچنین شما میبایست هزینه بیمه نیز پرداخت نمایید.

اگر شما در حال پر کردن فرم درخواست میباشید در میانه راه وقتی به قسمت مربوط به پرداخت مبلغ میرسید ۳۰ دقیقه به طور انلاین زمان دارید توسط credit cards مبالغ خود را پرداخت نمایید.

اگر شما از مرکز ویزای انگلستان در کشور خود در حال اقدام هستید میبایست مبالغ مورد نظر را در روز سفارت همراه داشته باشید تا پرداخت نمایید.

 

مدت زمان ویزای تحصیلی انگلستان

اگر دوره تحصیلی که انتخاب نموده اید شش ماه یا کمتر میباشد شما میتوانید یک هفته قبل از شروع ترم خود وارد انگلستان شوید، اگر شما دوره ای را انتخاب نموده اید که بیش از شش ماه طول میکشد میتوانید تا یک ماه قبل از شروع ترم وارد خاک انگلستان شوید.

اینکه چه مدت زمانی میتوانید در خاک انگلستان با ویزای Tier4 بمانید بسته به نوع دوره تحصیلی میباشد که انتخاب نموده اید، برفرض مثال دوره زبان، دوره کالج، دوره لیسانس، دوره فوق لیسانس ، دوره دکتری و یا دوره های فرعی مانند pre phd و دوره هایی شبیه به آن.

اگر شما ویزای Tier4 دارید میتوانید تحصیل کنید ، میتوانید فرصت های مطالعاتی اختیار نمایید ، میتوانید اقدام برای تمدید ویزا جهت ماندن در خاک انگلستان نمایید، همچنین میتوانید در اکثر شغل ها شاغل شوید ، البته این مورد بستگی دارد به سطحی از تحصیلی که انتخاب نموده بودید. همچنین به شرایطی که اسپانسر یا داشنگاه شما تعیین نموده است.

نکات مهم در باب ویزای Tier4

در زمانی که ویزای Tier4 دارید نمیتوانید از امکانات عمومی مانند وام های شهروندی استفاده نمایید.

اگر ویزای Tier4 دارید نمیتوانید به صورت فول تایم کار کنید.

و نکته نهایی اینکه ممکن است بتوانید ویزای همراه برای همراهان خود اخذ نمایید و آنها را همراه خود به خاک انگلستان وارد کنید .

دقت فرمایید در زمان پر کردن فرم درخواست برای سفارت انگلستان با نام Tier4 هستید نامه بسیار مهمی در بین مدارک شما می بایست وجود داشته باشد بنام cas به معنی تاییدیه پذیرش تحصیلی.

وقتی برای دوره تحصیلی شما نامه cas صادر میشود تا شش ماه میتوانید از آن نامه استفاده نمایید.

مدرک زبان برای ویزای Tier4

شما نیاز دارید سطح زبان انگلیسی مشخصی داشته باشید و آن را اثبات نمایید. بر فرض مثال اگر شما نمره زبان IELTS داشته باشید یا مدارکی معتبر و معادل آن که نشان دهد شما میتوانید بخوانید و بنویسید و صحبت کنید به زبان انگلیسی. میتوانید مدارک خود را تکمیل نمایید.

اگر شما در یکی از کشورهای زیر فارغ التحصیل شده باشید نیاز به ارائه مدرک زبان ندارید:

آنتی گوا و باربادوس / استرالیا / باهاماس / باربادوس / بلیز / کانادا / دومینیکا / قنا / جاماییکا /ایرلند / نیوزلند / سنت کیتس/ سنت وینسنت / ترینیداد و توباگو/ انگلستان و امریکا.

اگر شما سابقا در امریکا تحصیل نموده باشید و ادامه دوره تحصیلی خود را میخواهید وارد انگلستان شوید نیاز به ارایه مدرک زبان نیست.

اگر شما سابقا با ویزای Tier4 child در انگلستان حضور داشته اید برای ادامه تحصیل خود نیاز به ارایه مدرک زبان ندارید.

اگر شما کانادایی باشید مانند کشورهای فوق نیاز به ارایه مدرک زبان ندارید.

 مدارک مورد نیاز جهت ویزای Tier4

اکنون دقت کنید مدارک مورد نیاز جهت ویزای Tier4 مختصرا به شرح زیر میباشد:

پاسپورت یا هرکارت معتبر بین المللی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

اسنادی که بیان کند شما میتوانید هزینه های خود را در طی حضور خود در انگلستان به عنوان یک دانشجو پوشش دهید که این با توجه به شرایطتان دارای هزینه های متفاوتی میباشد.

شناسنامه متقاضی و شناسنامه همراهان

پاسپورت متقاضی و پاسپورت همراهان

سند ازدواج یا طلاق در صورت وجود

 

 امتیاز بندی ویزای انگلستان

دقت فرمایید ویزای انگلستان از نوع pbs بوده و دارای چهل امتیاز می باشد، اکنون امتیازات را برای شما شرح میدهیم:

۱۰ امتیاز شما منوط به نامه بانکی می باشد که میبایست از یکی از بانکهای پارسیان یا پاسارگاد تهیه نمایید. در این ۱۰ امتیاز اول می بایست پرینتی از موجودی حساب حتما کامل و دقیق از بانکهای مذکور گرفته شده و در پرونده قرار داده شود. اگر متقاضی سنش زیر ۱۷ سال و شش ماه باشد باید برای ویزای Tier4 child اقدام نموده و پرینت بانکی او میتواند به نام پدر یا مادرش یا قیم قانونی او باشد. و ضامن این موضوع که کلیه هزینه های زندگی خود را برای مدت ۹ ماه میتواند پوشش دهد.

این مبلغ می بایست به مدت یک ماه قبل از سفارت در حساب های مذکور باقی بماند حتی یک دقیقه هم نباید این مبلغ کمتر از مبلغ مشخصه بشود . این حساب میبایست کوتاه مدت باشد . مبلغ مورد نظر بر اساس شهر لندن و شهرهای دیگر متفاوت است و در مجموع در حدود ۱۲۸۰ پوند برای نفر اصلی و حدود ۱۰۰۰ پوند برای نفر همراه محاسبه میگردد که این مبلغ میبایست در ۹ ماه ضرب شده و در حساب موجود باشد .

علاوه بر مبلغ فوق متقاضی نیاز است که نشان دهد که هزینه دانشگاه خود را از پیش در حساب به همراه هزینه های زندگی تجمیع نموده است.

۱۰ امتیاز دوم متعلق به مدرک زبان ielts academic یا مدارک معادل آن می باشد که نمره مورد نظر آن را دانشگاه تعیین میکند . دقت فرمایید نمره ielts برای متقاضیان زیر ۱۷ سال و شش ماه مورد نیاز نیست بنابراین ذکر این نکته الزامیست که در ویزای Tier4 child امتیاز چهل نبوده و ۳۰ میباشد .

۲۰ امتیاز مابقی منوط به ارایه نامه ای بنام پذیرش نهایی و یا cas میباشد که پیشتر توضیح داده شد. که صدور این نامه بستگی به ارایه مدرک ielts متقاضی و مدارک زیر می باشد. کلیه سوابق تحصیلی و مدارک دانشگاهی و ریز نمرات آنها و دبیرستان و پیش دانشگاهی و ریز نمرات آنها. به خصوص اخرین مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آنها .

حداقل دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه در سربرگ دانشگاه و ممهور به مهر دانشگاه و امضای استاد.

ارایه نامه SOP یا همان انگیزه نامه فرمیست که از سوابق خود و علت تحصیلش در کشور مقصد.

به طور کلی این مدارک برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان مورد نیاز است اما موسسه حقوقی ملک پور میتواند در باب مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان شما را مشاوره نموده و از جزییات کامل در باب نحوه اقدام جهت ویزای تحصیلی ، مدارک مورد نیاز اقدام و سایر مسایل حقوقی و عمومی در باب اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان به شما اطلاعات کافی را ارایه دهند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

 به طور کلی افرادی که قصد دارند از طریق ویزای کاری به کشورهای گوناگون مهاجرت نمایند یا بایستی از طریق اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرما در آن کشور، یا از طریق ویزاهای جستجو کار، یا از طریق ویزاهای کاری برای افراد متخصص( نظیر اسکیل ورکر کانادا، نیوزلند) که بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد اقدام نمایند. متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارند بایستی کارفرمایی در انگلستان را متقاعد سازند که با توجه به شرایط و تخصصی که فرد دارد وی را استخدام نماید و برای متقاضی دعوتنامه کاری ارسال نماید که بتواند از این طریق به انگلستان مهاجرت نماید.
 
 
ویزاهای کاری انگلستان کوتاه مدت و بلند مدت می باشند و افرادی که قصد اخذ اقامت انگلستان را دارند بایستی از طریق ویزاهای بلندمدت کاری (General work visa Tire2) اقدام نماید. دارنده این ویزا حداکثر می تواند تا ۵ سال و ۱۴ روز در انگلستان اقامت داشته باشد که قابل تمدید شدن نیز می باشد. کارفرمایان بایستی حداقل ۲۵۰۰ پوند که حداقل حقوق می باشد به متقاضیان پرداخت نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت از طریق سرمایه گزاری Tier 1 :

حال به یکی از اصلی ترین راه های مهاجرت به کشور انگلستان و اخذ اقامت انگلستان به توضیح آن میپردازیم, مسیر کارافرینی و سرمایه گزاری در انگلستان می باشد که با نام معروف Tier1 می باشد.

 

شما در صورتی می توانید برای این نوع ویزا درخواست نمایید که بخواهید یک بیزینس در انگلستان راه اندازی نمایید اگر شما در محدوده خارج از انگلستان هم هستید میتوانید برای این نوع ویزا درخواست نمایید همچنین شما باید واجد شرایط باشید و مدارکتان تکمیل باشد.

در ادامه تمامی موارد مربوط به ویزای Tier 1 انگلستان را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

جهت apply برای این نوع ویزا شما باید حداقل ۵۰٫۰۰۰ پوند دارایی داشته باشید که بتوانید سرمایه گزاری نمایید. به طور کلی در کتاب قانون اداره مهاجرت انگلستان ذکر شده که ۳ ماه قبل از اینکه سفر به کشور انگلستان داشته باشید باید برای این ویزا درخواست ثبت کرده باشید. زمانی که ویزا به شما اعطا میشود ۳ هفته فرصت دارید که جهت خروج از کشور تصمیم گیری نمایید.

زمانی که مدارک خود را تکمیل نمودید و به سفارت مراجعه فرمودید پس از آن روز حدود ۲ هفته طول میکشد تا پاسخ ویزای شما بیاید ، هزینه فرم application برای نفر همراه ۱۲۰۴ پوند و برای هر نفر همراه اضافه تر ۱۲۰۴ پوند مجددا لحاظ خواهد گشت.

 

همچنین شما پیش از اینکه فرایند ثبت نام برای درخواست ویزای Tier 1 را انجام دهید می بایست به ازای هر نفر همراه می بایست و همچنین نفر اصلی که خودتان هستید مبلغ ۷۰۰ پوند بابت بیمه پرداخت نمایید به اداره مهاجرت انگلستان.

زمانی که شما برای ویزای Tier 1 اقدام مینمایید ابتدا در صورتی که ویزای شما accept شد سه سال و چهار ماه به شما اقامت داده میشود . در صورتی که در سه سال و چهار ماه به خوبی بیزینس را اجرا نموده باشید دو سال دیگرهم میتوانید تمدید نمایید.

و اگر شما متقاضی ای هستید که طی پنج سال در انگلستان با این روش زندگی نموده اید میتوانید با این طریق، برای اقامت دایم انگلستان اقدام نمایید و فرم آن را پر کنید، اگر شما متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای Tier 1 هستید میتوانید یک یا بیش از یک بیزینس را در ان زمان در انگلستان داشته باشید .

حداقل میزان سرمایه ای که باید به آن دسترسی داشته باشید ۵۰٫۰۰۰ پوند هست این مبلغ میبایست در موسسه مالی اعتباری انگلستان نگهداری شود همچنین مبلغ طی فرایندهای مالیاتی باید قابل دسترس در انگلستان باشد و بتوانید آن را خرج کنید.

موارد احتیاجات جهت اجرای ویزای Tier 1 در صورتی که شما ۵۰٫۰۰۰ پوند داشته باشید و یا ۲۰۰٫۰۰۰ پوند داشته باشید میتواند باهم تفاوت داشته باشد، اگر شما ۵۰٫۰۰۰ پوند سرمایه داشته باشید جهت اینکه بتوانید از امکانات اقامت ویزای Tier 1 انگلستان استفاده نمایید میبایست شرایط خاص و مشخصی داشته باشید که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

در این مرحله دو حالت وجود دارد: حالت اول این است که شما پیش از آنکه ویزای خود را از نوع دیگری بخواهید به نوع ویزای Tier1 تبدیل نمایید که در این شرایط میبایست دولت انگلستان یکی از زمینه های سرمایه گزاری مورد تایید UKTI را در زمانی که شما میخواهید apply برای آن بکنید ارایه داده باشد و شما آن را شناسایی نمایید و برای آن اقدام نمایید.

توضیح اینکه UKTI مرکز سرمایه گزاری و تجارت های دولت انگلستان میباشد و در باب بیزینس پلن ها و زمینه های تجارت در , برای مثال در سال ۲۰۱۶ چه زمینه هایی از اقتصاد و تجارت در انگلستان مورد نیاز برای سرمایه گزاری هست, در این دپارتمان قابل بررسی هست.

اگر در زمانی که دولت انگلستان بودجه هایی را با هدف گسترش تجارت های خاص و مشاغل مشخصی در انگلستان مشخص کرده شما در خاک انگلستان با نوعی از ویزا حضور دارید ویزای خود را با وجود این شرایط میتوانید به نوع Tier 1 تبدیل کنید.

در این حال شما پس از اینکه ۵۰٫۰۰۰ پوند را در انگلستان سرمایه گزاری کردید بعد از ۱۲ ماه میتوانید در زمینه های مشخص تجاری که خود دولت انگلستان مشخص میکند ویزای Tier 1 را به جریان بیاندازید البته تمامی این بررسی ها زیر نظر FSA(مرکز حقوقی سرویس و خدمات مالی) میباشد.

 

حالت دوم این است که شما ابتدا اخذ ویزای Tier 4 در انگلستان نموده اید یعنی دانشجو یا دانش آموز در انگلستان میباشید و بعد میخواهید ویزای خود را به Tier 1 تغییر دهید.

در این حالت نیز شما میتوانید اقامت کارافرینی Tier 1 را اخذ نمایید.

 

در این باب نیاز به توضیحاتی هم هست ، شما میبایست ویزای۴ Tier دانشجویی داشته باشید یا اینکه شما دانشجوی رشته پرستاری باشید و در حال کار برروی یک طز باشید و در حال یک امتحان بین المللی باشید و یا فارغ التحصیل فوق لیسانس گرایشات پزشکی باشید و یا فارغ التحصیل پزشکی باشید ، همچنین اگر فارغ التحصیل دندان پزشکی هستید نیز برای این نوع اقامت اقدام نمایید.

اگر شما پرستاری یا علوم گرایشات پزشکی را مطالعه نموده اید و یا از کشور دیگری وارد خاک انگلستان شده اید نیز میتوانید برای ویزای Tier1 انگلستان اقدام نمایید.

همچنین اگر شما برای یک فرصت مطالعاتی در خاک انگلستان حضور دارید, پس از ۱۲ ماه میتوانید برای اقامت Tier1 اقدام نمایید.

در این باب نکته ای نهفته است که گاها دولت انگلستان بودجه ای تعیین میکند تا یک ایده جدید علمی و پژوهشی پرورش داده شود و وارد بیزینس شود و از آن بهره برداری شود.

اگر شما یک دانشجو هستید که در انگلستان هستید و موضوع فارغ التحصیلی شما و طز فارغ التحصیلی شما مرتبط با آن باشد میتوانید از خود دولت انگلستان کمک گرفته در زمینه سرمایه گزاری وارد این بیزینس شوید و ویزای Tier1 را گرفته باشید.

طبق قوانین جدید دولت انگلستان و اداره مهاجرت انگلستان اگر شما خودتان سرمایه ۵۰٫۰۰۰ پوندی شخصی دارید و فارغ التحصیل دانشگاه های انگلستان هستید ، و میخواهید در بیزینس و زمینه ای از تجارت که متفاوت از موضوع تحصیلی شما است سرمایه گزاری کنید دولت انگلستان این امکان را به شما نخواهد داد و شما واجد شرایط این نیستید که بخواهید ویزای Tier1 را از طریق ۵۰٫۰۰۰ پوند شخصی خود استفاده بکنید.

همچنین اگر شما فارغ التحصیل انگلستان هستید و متقاضی ویزای Tier1 50.000 پوندی ، در انگلستان نمیتوانید این ۵۰٫۰۰۰ پوند را از کسی قرض بگیرید که چه در خارج انگلستان است چه در داخل .

زمانی که شما برای ویزای Tier1 انگلستان اقدام نموده اید پس از گذشت بازه های زمانی مذکور اگر میخواهید اقامتتان به اقامت دایم تبدیل شود حتما باید حجم سرمایه شما در بنگاه های مالی انگلستان و بانکهای آن, همین سرمایه جاری باشد.

نکته ، اگر شما اسپانسر مالی دارید میبایست از آنجا و یا آن شخص حتما نامه حقوقی مکتوب به اداره مهاجرت ارایه دهید تا قابل استناد باشد و شما بتوانید ویزای Tier1 و اقامت را اخذ نمایید.

حال به توضیحاتی میپردازیم در باب سرمایه ۲۰۰٫۰۰۰ پوندی در زیر مجموعه ویزای Tier1.

این مبلغ میبایست برای خودتان باشد. البته اگر شما مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ پوند را به ارث برده باشید یا شخصی اسپانسر شما باشد با ارایه مستندات نیز میتوانید از آن مبلغ جهت اخذ ویزای Tier1 استفاده کنید.

همچنین سوال بسیاری از افراد متقاضی ویزای Tier1 انگلستان این میباشد که آیا اگر این مبلغ در حساب مشترک فی مابین نفر متقاضی اصلی و همسر او یا فرزند او یا پدر او باشد میتواند برای این نوع ویزا اقدام نماید یا خیر؟پاسخ مثبت میباشد.

توجه فرمایید اگر شما متقاضی ویزای Tier1 انگلستان میباشید ، و اگر در حال حاضر در خاک انگلستان هستید حداقل باید ۱۲ ماه این مبلغ در خاک انگلستان موجود بوده باشد و بتوانید برای این نوع ویزا apply بکنید.

طبق توضیحاتی که داده شد اگر شما شریکی داشته باشید میتوانید ویزای ۲۰۰٫۰۰۰ پوندی را با او اجرا نموده و مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ پوند برای شما و ۱۰۰٫۰۰۰ پوند برای شریک شما لحاظ میگردد و نهایتا فرم های تقاضانامه را مستقل پر و امضا مینمایید.

 مدارک مورد نیاز جهت ویزای Tier1 انگلستان:

پاسپورت
مدارکی دال بر اینکه سرمایه ای از خود دارید
ارایه یک بیزینس پلن مورد قبول و معتبر
ارایه مستنداتی مبنی بر اینکه در سالهای زندگی خود در انگلستان هزینه زندگی خود را از حساب شخصی خود خواهید داشت.
مدرک زبان که در این بخش اگر شما فارغ التحصیل دوره ای از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی باشید مکفیست در غیر اینصورت با ارایه یک مدرک زبان IELTS انگلیسی این مورد را تکمیل نمایید
همچنین در این بخش ذکر این نکته الزامیست که اگر شما یکی از تابعیت های کشورهای زیر را داشته باشید نیازی به ارایه مدرک زبان ندارید:

آنتی گوا و باربادوس / استرالیا / باهاماس / باربادوس / بلیز / کانادا / دومینیکا / قنا / جاماییکا / نیوزلند / سنت کیتس/ سنت وینسنت / ترینیداد و توباگو, و امریکا.

۶٫گواهی سلامت پزشکی

۷٫گواهی عدم سوپیشینه

نکته اینجاست که تمامی مدارک فوق اگر به زبان انگلیسی نیستند باید ترجمه شوند و ممهور به مهرهای مربوطه بگردد.

همچنین جهت مبلغ سرمایه گزاری خود می بایست مدارکی را به استناد اینکه این مبلغ قابل استفاده است ارایه دهید به عنوان مثال اگر مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ پوندتان به طور شخصی متعلق به خودتان میباشد و در حساب بانکی موجود است باید از آن بانک نامه مستند بانکی فراهم آورید که بیانگر موجودیت این مبلغ در حساب شما است. اگر این مبلغ توسط یک ارگان برای شما اسپانسر شده باید از آن ارگان توسط مدیریت و اعضای هییت مدیره نامه ای مستند که شما میتوانید این پول را در یک بیزینس در انگلستان استفاده نمایید فراهم آورید.

همچنین اگر شخص حقوقی و یا حقیقی برای شما این مبلغ را میخواهد تهیه کند حتما باید نامه ای همراه با امضا که این موضوع را تایید میکند و با اثر انگشت به شما ارایه دهد تا آن را بتوانید به دولت انگلستان ارایه دهید.

اگر این مبلغ شما, از طرف یک موسسه سرمایه گزاری بزرگ ارایه میخواهد بشود حتما باید توسط مدیرعامل آن شرکت سرمایه گزاری امضا گردد و معتبر سازی شود .

نکته بسیار مهم در موضوع مدارک مورد نیاز برای ویزای Tier1 برای متقاضیان عزیز این است که حتما باید ثابت کنید مبلغ مورد نیاز برای زندگی برای ۱۲ ماه آینده را در حساب بانکی خود دارید و باید ۹۰ روز قبل از اینکه برای این نوع ویزا apply بکنید باید به طور مستمر این پول در حساب شخصی شما save شده باشد و پرینت بانکی آن را ارایه بدهید.

دقت بفرمایید شما نمیتوانید از مبلغ اصلی سرمایه گزاری خود این مبلغ را برداشت نمایید و در بانک بگزارید و بخواهید پرینت آن را ارایه بدهید همچنین این مبلغ نباید آن طور لحاظ شود که از کارکرد شما قرار است به دست آید .

و طبق آنچه که پیش از این عرض شد حتما باید ۹۰ روز قبل از ثبت درخواست برای ویزای Tier1 در حساب بانکی شخصیتان پول واریز شده و بعد از ۹۰ روز پرینت موجودی حساب خود را ارایه دهید.

مرحله نهایی, apply کردن و ثبت فرم تقاضاست. باید این فرم را به صورت آنلاین پر کنید، حتما لحاظ بفرمایید که مبلغ شما در طی پر کردن application form تقاضا باید پرداخت شود به صورت آنلاین.

اگر شما از خارج انگلستان اقدام میکنید ، نیاز به ثبت اثر انگشت ، در ۱۰ روز اولی که وارد انگلستان میشوید دارید .

اکنون تصور کنید بازه ای از زمان گذشته, و قبل از اینکه ویزای Tier1 شما expire گردد میبایست آن را تمدید کنید. در اینجا لازم به ذکر است که شما می بایست حتما اثبات کنید که دو شغل برای ۲ نفر ایجاد کرده بودید و دو citizen اروپایی را شغل داده بودید و آنها درآمد داشته اند همچنین بایستی اثبات کنید که طی ۳ ماه گذشته شما مدیریت بیزینس را به عهده داشته اید, آن بیزینس شما درحال اجرا بوده و گردش مالی داشته اید.

اگر شما ویزای Tier1 را با خانواده خود اقدام فرموده بودید و در ان زمان, اگر فرزند زیر ۱۸ سال داشته و الان که میخواهید آن را تمدید کنید فرزند شما ۱۸ سالش رد شده است نیز میتوانید برای او هم اقدام کرده و ویزایی که تمدید میشود شامل حال او هم خواهد شد.

دقت فرمایید افرادی که برای Tier1 اقدام میکنند حتما باید بالای ۱۶ سال باشند. همچنین در مجموع ۹۵ امتیاز در سیستم PBS اخذ نمایند. برای بسیاری از افراد سوال است که تفاوت ویزای Tier1 کارافرینی_ Entrepreneur با ویزای Tier1 General چیست؟

در واقع شما برای ویزای Tier1 کارافرینی اقدام مینمایید سپس در زمانی که میخواهید اقامت دایم و permanent resident اقدام نمایید برای ویزای Tier1 General، اقدام میکنید. اگر شخصی هم دانشجوی انگلستان است و میخواهد ویزای Tier1 را اخذ نماید به او ویزای graduate entrepreneur 1Tier تعلق میگیرد. در ادامه این مقاله به توضیح طرق دیگر مهاجرت به انگلستان خواهیم پرداخت.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

 کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین نظام های آموزشی در سرتاسر دنیا شناخته می گردد و دانشجویان و دانش آموزان بسیار زیادی تمایل به تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور را دارند. دانش آموزان از سن ۶ سالگی تا سن ۱۶ سالگی در انگلستان به صورت اجباری در مدرسه مشغول به تحصیل می گردند. دانش آموزان در مقطع دبیرستان دوره های GCSE(General Certificate Secondary Educatio) که شامل سه سطح هشتم، نهم و دهم می گردد را پشت سرمی گذرانند و پس از آن در دوره های A-Level (ویژه رشته های پزشکی) و Foundation(ویژه رشته های غیر پزشکی) مشغول به تحصیل شده و پس از آن وارد دانشگاه می شوند.
دانشجویانی که تمایل به مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع لیسانس را دارند بایستی دارای دیپلم ۱۲ ساله تحصیلی باشند و مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ را ارائه نمایند. مدت زمان تحصیل در انگلستان در این مقطع معمولا ۳ ساله می باشد. دانشجویانی که قصد دارند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان تحصیل نمایند بایستی دارای مدرک لیسانس باشند. مدت زمانی را که دانشجویان در این مقطع مشغول به تحصیل هستند عموماً یک سال می باشد. داشتن مدرک زبان در حد آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر نیز یکی از الزامات است.
برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع دکترا دانشجویانی که دارای رزومه تحصیلی ایده آلی می باشند می توانند با پیدا نمودن سوپروایزر یا استاد راهنما در این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند و سپس برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنند. مدت زمان تحصیل در این مقطع نیز ۳ الی ۵ سال می باشد. تحصیل در انگلستان مستلزم داشتن ویزای تحصیلی می باشد. ویزای تحصیلی انگلستان امتیاز بندی می باشد و برای دانش آموزان زیر ۱۷ سال و شش ماه موسم به child student visa(Tire4) 30 امتیاز و ویزای تحصیلی برای دانشجویان با سن بالاتر از ۱۷ سال و شش ماه General student visa(Tire4))) 40 امتیازی می باشد. این امتیازات بر اساس نامه پذیرش از دانشگاه، ارائه نامه تمکن مالی و داشتن مدرک زبان محاسبه می گردد. گفتنی است که ۱۰ امتیاز مربوط به مدرک زبان تفاوت این نوع ویزا برای دانش آموزان و دانشجویان می باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

کشور انگلستان به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی و تثبیت شده همواره به عنوان یکی از مقاصد مهم برای سرمایه گذاران تلقی می گردد. قبل از مطرح نمودن شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری بایستی به برخی از شاخص های مهم اقتصادی در این زمینه اشاره نماییم. امنیت اموال سرمایه گذاران بدون شک یکی از مهم ترین مسائل برای انجام سرمایه گذاری می باشد. شاخص نرخ مصادره اموال نشان دهنده میزان ریسک از دست رفتن دارایی سرمایه گذار خارجی می باشد.

سرمایه گذاری در انگلستان با اخذ ویزای Investor visa (Tier 1) میسر می گردد. برای این نوع ویزا فرد بایستی مبلغ ۲,۰۰۰,۰۰۰ پوند را در انگلستان سرمایه گذاری نماید. دارنده این ویزا می تواند به مدت ۳ سال و ۴ ماه اقامت انگلستان را کسب نماید و این ویزا برای ۲ سال دیگر نیز قابل تمدید است. اگر فرد مبلغ ۱۰ میلیون پوند سرمایه گذاری کند بعد از ۲ سال می تواند برای اقامت دائم انگلستان درخواست نماید و اگر ۵ ملیون پوند سرمایه گذاری نماید بعد از ۳ سال و در صورتی که ۲ میلیون پوند سرمایه گذ اری نماید بعد از ۵ سال اقامت دائم انگلستان را اخذ می کند. این مبلغ ۲ میلیون پوند سرمایه گذار یا بایستی متعلق به خودش یا متعلق به شریک تجاری و همسرش باشد. در صورتی که سرمایه متعلق به شریک متقاضی است بایستی اولاً در یک رابطه بلند مدت باشند؛ حداقل ۲ سال، ثانیاً بیاینه ای مبتنی به اجازه کنترل و مدیریت صندوق مالی توسط آنها ارائه گردد.

با توجه به گزاف بودن مبالغ ذکر شده جهت اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری و همچنین سخت گیری فراوان در زمینه پذیرش بیزنس پلن در این کشور ، پیشنهاد جایگزین ما به شما این است که با سرمایه گذاری با مبالغ کمتری موفق به اخذ اقامت بهترین کشورهای اروپایی گردید. شما با سرمایه گذاری با شروع از مبلغ ۵۰ هزار یورو می توانید اقامت کشورهایی نظیر اتریش ، سوئیس ، آلمان و حتی لاتویا را بدست آورید.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج با تبعه یا مقیم انگلستان می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از این طریق را دارند می توانند بعد از گذشت ۳ سال برای اخذ تابعیت، شهروندی یا پاسپورت انگلستان اقدام کنند. شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج به شرح ذیل می باشد:

  • هر دو بالای ۱۸ سال باشند.
  • طرفین بایستی ثابت نمایند که تقریباً ۲ سال باهم زندگی می کنند.
  • فرد بیگانه بایستی بعد از ورودش تا ۶ ماه ازدواجشان را اقدام به ثبت ازدواج با همسر انگلیسی خود نماید.
  • افرادی که قصد دارند از این طریق برای همسر خود اقدام کنند بایستی تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه های زندگی همسرشان را نیز داشته باشند.

ویزای ازدواج انگلستان به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای ۳۳ ماهه داده میشود و بعد از اتمام این دوره مجددا شرایط شخص بررسی شده و برای ۳۳ ماه دیگر تمدید میشود، و در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید پس از گذشت این  ۵ سال زوج می توانند درخواست اقامت دائم دهند. البته به یاد داشته باشید که برای درخواست این ویزا سن ازدواج برای زوج و زوجه باید حتما ۱۸ سال تمام باشد. در این نوع ویزا متقاضی اجازه کار و درس خواندن را دارد.
متقاضیان این نوع ویزا باید درخواست خود را از خارج انگلستان و با مراجعه به سفارت این کشورانجام داده و هنگام مراجعه مدارک ازدواج و هر گونه مدارکی که دال بر شهروند بودن شوهر یا همسر آینده خوددرانگلستان باشد را تحویل دهند.

ویزای نامزدی معمولی انگلستان:

پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای شش ماهه داده خواهد شد و شخص در این شش ماه فرصت دارد که ازدواج کند. متقاضی باید امکان ثبت ازدواج را داشته باشد و لازم به ذکر استکه چند همسری در انگلستان قانونی نیست و جرم محسوب میشود پس وضعیت تاهل فرد متقاضی باید کاملا روشن باشد و اگر  فرد متقاضی مطلقه و یا بیوه باشد می بایست مدارک لازم را ارائه دهد. پس در این ویزا بعد از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و فرصت می یابد آنجا ازدواج کند و سپس یک ویزای سه ساله دریافت کند و یا اینکه اصلا ازدواج نکند و به کشورش بازگردد.

ویزای نامزدی ویزیتوری انگلستان:

به شخص متقاضی ازدواج در انگلستان یک ویزای شش ماهه داده میشود تا به انگلستان برود و در آنجا ازدواج کند و سپس به کشور خودش برگردد و بعد از طریق کشور خودش ویزای سه ساله ی ازدواج را دریافت کند که البته در حال حاضر این نوع از ویزا بزای ایرانی ها مقدور نیست.

مهاجرت به انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

 کشورها برای اعطای تابعیت از طریق تولد بر اساس دو سیستم خون یا خاک عمل می نمایند و یکی از این سیستم ها را به عنوان سیستم اصلی و دیگری را به عنوان سیستم فرعی برای اعطای تابعیت اعمال می نمایند. کشور انگلستان تا قبل از سال ۱۹۸۳ براساس سیستم خاک عمل می کرد و فرزندی که در خاک انگلستان متولد می شد دارای تابعیت انگلیسی می بود، اما بعد از سال ۱۹۸۳ رویکرد و سیستم خون به عنوان اولویت اصلی برای اعطای تابعیت در انگلستان بمنظور تولد فرزند استفاده شد و هر فردی که از والدینی انگلیسی متولد می شد فارغ از اینکه موقعیت جغرافیایی تولد وی در بریتانیا بوده یا خیر تابعیتی انگلیسی دریافت می کرد. قانونی که مربوط به سال ۲۰۰۶ می باشد اعلام می دارد که در صورتی کودک متولد شده از والدینی انگلیسی یا اروپایی و یا سوئیس باشد می تواند تابعیت کشور انگلستان را اخذ نماید. همچنین در صورتی که تابعیت والدین کودک مشخص نباشد برای جلوگیری از بی تابعیتی به وی تابعیت انگلستان اعطا می گردد.

کودک متولد شده از پدری انگلیسی و مادری نامعلوم نیز تابعیت انگلیسی اخذ می کند، حتی اگر کودک حاصل ازدواجشان نباشد. افرادی که دارای پدر یا مادری انگلیسی هستند می توانند برای مهاجرت به انگلستان از طریق تولد اقدام کنند.

شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق اعمال خون : 

کودکی  که در خارج از انگلستان متولد شده باشد و  یکی از والدین کودک و یا هر دو تبعه انگلستان باشند؛
کودکی که در خارج از انگلستان متولد شده باشد و یکی از والدین وی در خدمت پادشاه باشد
 کودکی که تحت تکفل خانواده انگلیسی باشد و والدیننش مجهول باشند.

به طور کلی شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد را با موارد زیر برشمرد :

کودکی که در انگلستان از والدینی که یکی از آن ها تبعه انگلیس بوده یا محل زندگی خود را این کشور قرار داده باشد متولد شده باشد

کودکی که از پدر انگلیسی که در خارج از انگلستان زندگی کند متولد شده باشد و ازدواج صورت نگرفته باشد. طفل چنانچه کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد می تواند تقاضای تابعیت انگلستان را بنماید.

کودکی که از والدین نامعلوم در خاک انگلستان متولد شده باشد تابعیت انگلستان را اخذ مینماید.

برای هنرمندان و افراد فوق موفق

 ویزای ورزشکاری Sportsperson Visa (Tier2)

 فردی که ورزشکار نخبه و یا مربی شناخته شده در حوزه ورزشی در جهان بوده و در بالاترین سطح حرفه ای قرار داشته و قصد مهاجرت به انگلستان و تجربه شرایط زندگی در انگلستان را دارد می تواند از طریق ویزای افراد موفق یا هنرمند برای اقامت انگلستان اقدام کند. برای اخذ این نوع ویزا فرد بایستی اثبات نماید که برای توسعه ورزش در بریتانیا تلاش خواهد کرد و همچنین بایستی حرفه وی در لیست ویزای ورزشکاری ردیف ۲ قرار گرفته باشد. افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از این طریق را دارند می توانند مجوز ۳ سال اقامت انگلستان را کسب نموده و این ویزا را به مدت ۳ سال دیگر نیز تمدید نمایند.

ویزای دیگری که می توان در این گروه دسته بندی کرد ویزای Temporary Worker – Creative and Sporting visa (Tier 5) یا ویزای خلاقت و ورزشی می باشد که افراد می توانند با اخذ آن راه مهاجرت به انگلستان را در پیش گیرند. این نوع ویزا به صورت موقت است و مشمول افرادی می شود که در صنعت هنر کار می کنند مانند بازیگرها، رقاص ها، موسیقدانان، خوانندگان و …. شخص برای این نوع ویزا نیازمند یک حمایت کننده مالی از انگلستان می باشد و این گواهی نامه برای فرد ارسال می شود که این گواهینامه حمایت اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به شغل فرد را شامل می شود. افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس از این طریق را دارند می توانند در حرفه خودشان کار کنند یا به مدت ۲۰ ساعت در هفته در مشاغلی که کمبود نیروی کار وجود دارد مشغول شوند و همچنین می تواند خانواده خودش را به عنوان همراه به انگلستان بیاورند. برای اینکه فرد برا این نوع ویزا واجد شرایط شود بایستی در جامع بین الملل شناخته شده باشد. فرد می تواند ویزای خود را حداکثر تا ۲۴ ماه تمدید نماید.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ

با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ